CSWU
MENU
starwars
FB INSTAGRAM YOUTUBE SPOTIFY

Pavel Klimeš

pavel.klimes@cswu.cz

Co dělá na CSWU

Jakožto šéfredaktor odpovídá za veškerý publikovaný obsah. Organizuje rozdělování námětů jednotlivým redaktorům a po projití hotových textů optimalizuje harmonogram vydávání článků. Částečně se rovněž stará o obsah pro facebookovou stránku CSWU. Kromě toho je doslova chodící encyklopedií Star Wars a slouží proto jako odborný garant odpovídající za faktografickou správnost obsahu. Coby nezávislý odborník na fenomén Star Wars bývá kontaktem pro média, které potřebují fundovaný komentář.

Co dělá všude jinde

Ve skutečném životě se živí jakožto PR konzultant pro technologické společnosti a je rovněž aktivním filmovým novinářem se specializací na akční, sci-fi, fantasy, komiksové a historické filmy. Vystudoval Západočeskou univerzitu v Plzni, je ženatý a od roku 2015 má dceru. Na fanouškovských setkáních všeho druhu pravidelně přispívá svou troškou do mlýna převážně didaktickými přednáškami o Star Wars.

Jak dlouho už je v CSWU

Členem redakce je od podzimu roku 2004, kdy začínal jako spoluredaktor sekce Postavy.

Proč má rád Star Wars

Protože jde o fenomén, který masivně ovlivnil jeho dětství i dospívání a jde o úžasně vzájemně propojenou obrovskou mozaiku příběhů a dobrodružství ať už jde o filmy, seriály, romány, komiksy, počítačové hry nebo povídky.